Witamy

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu
Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.


Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Istota i cel projektu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Czytaj więcej...

 

Wielkopolskie i Lubuskie

Znajdziesz tu informację odnośnie: regulaminu, karty zgłoszenia, ankiety, oraz wyników. Czytaj więcej...

Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie

Znajdziesz tu informację odnośnie: regulaminu, karty zgłoszenia, ankiety, oraz wyników. Czytaj więcej...

Tytuły HIT

Znajdziesz tu informację odnośnie: regulaminu, karty zgłoszenia, ankiety, oraz wyników.

Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza 2020 „wraca na tory”

Szanowni Państwo

Początek marca tegoż roku był szokiem dla większości obywateli naszego kraju. Wprowadzenie reżimów sanitarnych spowodował zapaść w życiu rodzinnym, społecznym i gospodarczym. W wielu gałęziach gospodarczych nastąpiła regresja i brak perspektyw dalszego funkcjonowania, nie mówiąc o realizacji własnych strategii. W przypadku naszego przedsięwzięcia poczuliśmy, jakby ktoś „nam odciął tlen”. Wszelkie plany audytów, dotarcia do potencjalnych laureatów, bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami organizacji nie miały realnej racji bytu. Pojawiło się pytanie, co dalej? Jak funkcjonować?


Po kilku tygodniach niebytu, postanowiłem zatelefonować do zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, szefów firm i samorządów, którzy przekazali mi wiele optymizmu. Ciężko, ale dają radę. Nie poddali się epidemii, obostrzeniom. Pozostali na „swoich pozycjach”, trwają „na posterunku” do dzisiaj.
Analizując te informacje, stwierdziliśmy wspólnie z Radą Programową, że czas na podniesienie się z kolan i powrócenie do działania, tym bardziej żeby docenić i podkreślić modelowe działania przedsiębiorstw oraz samorządów w czasach panowania COVID19, w warunkach niekoniecznie logicznych obostrzeń i wątpliwej pomocy wsparcia.Powracamy zatem do kontaktów z potencjalnymi laureatami „Gospodarczo-Smorządowego HITu Pomorza oraz Kujaw i Pomorza” i będziemy analizować wcześniej nadesłane zgłoszenia, będziemy kontaktować się z przedsiębiorstwami i samorządami rekomendowanymi do tegorocznej edycji oraz będziemy analizować i audytować – dostosowując się do obowiązujących warunków sanitarnych. Tym bardziej, że Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, po osobistym pokonaniu korona wirusa, objął patronatem nasze przedsięwzięcie.
Oceny nadesłanych zgłoszeń będziemy dokonywać na podstawie otrzymanych materiałów (ankiety, fotografie, filmy, opisy, informacje od środowisk opiniotwórczych, etc.) W przypadku zgłoszeń artykułów spożywczych organizatorzy nabędą produkty i na podstawie walorów smakowo-jakościowych, bez wizyty dokonają oceny Możemy też dotrzeć do Państwa osobiście na miejsce, zachowując obowiązujące reżimy sanitarno-epidemiologiczne, nawet jednoosobowo, gdzie wizyta będzie poparta o materiał z nagrań na kamerą i przedstawiony Radzie Programowej, która dokona oceny.
Wiem, że są ważne i ważniejsze potrzeby funkcjonowania Waszych organizacji. Jednakże, tak jak kultura przez duże „K”, tak wsparcie promujące Państwa szeroko rozumiane działania, a także  dowartościowanie pracowników i interesariuszy w dobie ekstremalnej sytuacji, jest tym bardziej godne zauważenia, docenienia i wyróżnienia. Mam nadzieję, że Państwo, którzy od 25 lat jesteście współtwórcami tegoż projektu jakim jest „Gospodarczo-Smorządowego HIT Ragionów”, nie pozwolicie na zaniechanie wspólnego przedsięwzięcia i dalej będziecie go współtworzyć. Za co składam serdeczne podziękowania.

 Podsumowanie tegorocznej edycji „Gospodarczo-Smorządowego HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza” 2020, która miała się odbyć na Zamku w Gniewie, zaplanowaliśmy na 24 czerwca br. Jednakże z przyczyn oczywistych musieliśmy przenieść na inny termin. Pierwsza realna data to 01 października br. Trzymamy kciuki, że będzie to możliwe. Jeśli nie damy rady, będziemy szukać innych, dobrych alternatywnych rozwiązań. Ruszamy od już.

Z wyrazami szacunku
pełen nadziei i optymizmu                          
Tadeusz Jasiuwian         

BIURO INSTYTUTU

pl. Konstytucji 3 Maja 7, Piła 64-920

tel. 734 404 368
tel. 602 596 211

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.