Witamy

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu
Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.


Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Istota i cel projektu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Czytaj więcej...

 

Wielkopolskie i Lubuskie

Znajdziesz tu informację odnośnie: regulaminu, karty zgłoszenia, ankiety, oraz wyników. Czytaj więcej...

Pomorskie i Kujawsko-Pomorskie

Znajdziesz tu informację odnośnie: regulaminu, karty zgłoszenia, ankiety, oraz wyników. Czytaj więcej...

Tytuły HIT

Znajdziesz tu informację odnośnie: regulaminu, karty zgłoszenia, ankiety, oraz wyników.

Srebrny Jubileusz 25-Lecie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów”

Podsumowanie tegorocznej edycji HITu na Zamku w Gniewie zbiegło się z jubileuszem naszego projektu. Śmiało – po, mam nadzieję szczerych gratulacjach ze strony zaproszonych gości, można powiedzieć, iż sama gala, no i oczywiście tegoroczna edycja była na miarę tegoż jubileuszu.


Ale do meritum.
18 czerwca 2019 roku. Gniewski zamek. Słonecznie jak zwykle – aura sprzyja nam kolejny raz. Około godziny szesnastej. Na podzamczu zbierają się goście i jeśli tam są progi, to właśnie w owym miejscu witani są przez organizatorów mocnym uściskiem dłoni, ciepłym słowem i zimnym drinkiem.
Rycerze ustawiają haubicę aby równo o piątej po południu (tak po angielsku) oznajmić o otwarciu uroczystej gali.
Dokonało się, haubica odpalona z wielkim hukiem, bo w oddalonym kilkanaście kilometrów Kwidzynie zadrżały szyby, a jeden czy dwóch wystraszonych mieszkańców gromko krzyknęło ….(cenzura).
Owej salwy dopuścili się Jego Ekselencja Iure Bodrug – Ambasador Republiki Mołdawii wraz z Tadeuszem Jasiuwianem – czyli jak domniemam mną. Ochy, achy gratulacje, że się udało – niewiedzieć co takiego wielkiego, po prostu walnęło i kropka. Ale gdzieniegdzie pojawiło się marsowe spojrzenie, gdyż niektórzy od nagłego BUM drinki ulały się na bielusjienkie koszuli.
Po kilkunastu minutach zacni goście udali się na dziedziniec zamkowy, aby w ciszy i skupieniu posłuchać chopinowskiej muzyki w wykonaniu pianisty – Bartłomieja Kozłowskiego. Artysta swoim występem ukoił rozkołatane serca zasłuchanych. Oklaski, ukłony, oklaski, ukłony jeszcze raz.
Fanfary. Na scenę wychodzi, prowadzący Dariusz Bereski – aktor Teatru Polskiego z Wrocławia, reżyser, poeta ….. – nasz Ambasador, no po prostu nasz człowiek. Wita zacnych gości. Wita Ambasadora Republiki Mołdawii – Iure Bodruga, Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Toruniu
Jana Mrozowskiego, Konsula Honorowego Republiki Peru w Toruniu Stanisława Rakowicza, Józefa Sarnowskiego – członek Zarządu Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, mnie wita też. A przede wszystkim laureatów. Brawa – choć jeszcze nikt nic nie powiedział.
Główny sprawca rzeczonej gali – Tadeusz Jasiuwian – wchodzi na scenę poproszony przez prowadzącego i stara się skrócić 25-letnią HITową hitorię. Rzekąć należy, było to trudne. W podsumowaniu swej wypowiedzi informuje o nadanych Przez Radę Programową JUBILEUSZOWYCH ODZNAKACH 25-LECIA - Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów, które wraz z certyfikatami, w alfabetycznej kolejności wraz ze swoim zastępcą Romualdem Menclem wręczają osobom, które przez te ponad dwadzieścia pięć lat swoim „jestestwem” były częścią HITa (w tym miejscu pojawia się łezka rozrzewnienia). Dwadzieścia pięć odznak na 25-Lecie. Nasi odznaczeni przyjaciele to:
1. BERESKI Dariusz
2. BOIŃSKI Piotr
3. CZAPLA Mirosław
4. DOMBROWSKI Bogdan
5. DUBIENIECKA Renata
6. DAWIDOWSKI Roman
7. FULARCZYK Zbigniew
8. GINTER Kazimierz
9. GÓRNY Wacław
10. JASZCZUK Zbigniew
11. Julke Adam
12. KOŃCZAK Łukasz
13. KOŁODZIEJCZYK Zbigniew
14. KROPIDŁOWSKI Piotr
15. KUCZKOWSKI Mirosław
16. ŁAPA Bogdan
17. MAĆKIEWICZ Krzysztof
18. MAJEWSKA Alicja
19. MAŃKOWSKI Kazimierz
20. SKAJEWSKI Tadeusz
21. SKWIERAWSKI Stefan
22. ŚWIATOWA Katarzyna
23. WALCZAK Mirosław
24. WEJER Jarosław
25. WOŹNIAK Mieczysław

Oznaczeni goście zeszli dumnie ze sceny. A już po chwili, po prześwietnej zapowiedzi Darka Bereskiego pojawia się jeszcze prześwietniejsza od zapowiedzi artystka, aktorka Joanna Aleksandrowicz wraz zespołem, która już wcześniej gościła w lutowej poznańskiej gali.
Goście zamarli, wyciszeni, wsłuchani, oczarowani po występie eksplodowali gromki brawami. Tak było jeszcze dwa razy – cudnie.
Po tej części artystycznej zwyczajowo nastąpiło oficjale odczytanie protokołu i wręczenie laurów – w tym miejscu odsyłam do załączonego protokołu. W trzech turach wreczającymi byli: Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko Pomorskiego, Starosta Wąbrzeski – Krzysztof Maćkiewicz wraz ze Starostą Kartuskim – Bogdanem Łapą
następnie Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Pomorskiego, Starosta Malborski – Mirosław Czapla wraz Starostą Żnińskim – Zbigniem Jaszczukiem oraz Konsul Honorowy Republiki Mołdawii  - Jan Mrozowski wraz z Konsulem Honorowym Republiki Peru - Stanisławem Rakowiczem. Było uroczyście i doniośle, wspaniale.
Należy również wspomnieć o Bogdanie Dombrowskim – dyrektorze Związku Powiatów Pomorskich, który wraz z dyrektorem Tadeuszem Jasiuwianem (mną) wręczyli Statuetki i Akty nadania Tytułów HIT PROMOCJI Regionu. Gratulacje, podziękowania, uściski, brawa, selfi etc. Po prostu fajnie. Jeszcze fajniej było, gdy na scenie pojawili się artyści, o których niewiele trzeba pisać. Po prostu Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Zacny koncert, niestety zbyt długo nie mogliśmy nacieszyć się artystami, jak zwykle „gnali” gdzieś w Polskę na kolejny występ. Szkoda.
Ale. Właśnie na osłodę na dziedziniec zamkowy „wjechał” blisko 20 kilogramowy tort upieczony przez naszego laureata Piekarnię-Cukiernię KROPEK ze Zblewa. Było smacznie. Było również smacznie podczas wcześniejszej degustacji przygotowanej przez Serowarnię „Radostowskie Rarytasy” z Radostowa, czyli naturalne produkty w postaci znakomitych serów w osypce i bez osypki, dojrzewające i niedojrzewające oraz znakomite wędlinki serwowane przez firmę St. Rąbała w Bielawkach.
No i wreszcie kolacja na ciepło i zimno, jak kto wolał i znowu fotografie, uściski, toasty, gratulacje – już teraz w „luźniejszej” atmosferze. Żal, że czas tak szybko ucieka. Ale dobre jest to, iż pewnie za rok znowu się spotkamy. Więc niech ucieka ale zdecydowanie niech zwolni tempo. Pozdrawiam, pełen szacunku Tadeusz Jasiuwian

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zapraszamy do pobrania zdjęć (6 GB)

 

BIURO INSTYTUTU

pl. Konstytucji 3 Maja 7, Piła 64-920

tel. 734 404 368
tel. 602 596 211

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.