Artykuły

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu
Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.


Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Istota i cel projektu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Czytaj więcej...

 

Ogłoszenie wyników przedsięwzięcia „Gospodarczo-Samorządowy HIT 2018 Regionów Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego

23-lata na fali w stronę słońca – pod takim hasłem 20 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i nadanie tytułów HIT 2018 najciekawszym dokonaniom gospodarczym i samorządowym z terenu województw kujawsko-pomoskiego i pomorskiego.

Tegoroczna gala w pewnym sensie wyróżniała się od wcześniejszych – powyliczajmy więc. Po pierwsze – uczestniczyło w niej blisko 180 gości, takiego wyniku jeszcze nie mieliśmy. Po drugie – wśród zacnych gości i laureatów pojawił się Ambasador Republiki Mołdawii Jego Ekselencja Iuri Bodrug wraz z małżonką oraz Konsul Honorowy Republiki Mołdawii Jan Mrozowski wraz z małżonką. To właśnie te szacowne damy przy asyście zamkowego rycerstwa odpaliły z ogromnym hukiem hałbicę wiwatując rozpoczęcie uroczystości. Po trzecie i kolejne - warto wspomnieć, że wcześniej witała gości znakomita orkiestra dęta z gminy Przodkowo pod batutą Wojciecha Hewelta, która uzyskała ogromne uznanie słuchających mini koncertu – brawa. Część oficjalna, jak zwykle nastąpiła na zamkowym dziedzińcu, gdzie zebranych przywitał Dariusz Bereski – postać znana większości laureatów (aktor, poeta, reżyser „Mistrz Mowy Polskiej”). Po wprowadzeniu gości w arkana przedsięwzięcia, głos zabrał Tadeusz Jasiuwian – dyrektor Instytutu Certyfikacji i Jakości GSHR. Przedstawił również regulamin nowego wyróżnienia tj. GRAND PRIX 2018 tegoż przedsięwzięcia. Ten zacny tytuł nadawany jest przez laureatów poprzez głosowanie. W tej edycji Grand Prix otrzymała Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Uśmiech Dziecka” w Szklanej – gratulacje. Po części oficjalnej na scenę weszła Gwiazda - doprawdy Gwiazda przez ogromne „G” – Wanda Kwietniewska, która rozbawiła towarzystwo do takiego stopnia, że jeszcze podczas królewskiego bankietu niektórym gościom „chodziły nogi”. Oklaski, gratulacje, wiwaty, toasty niestety w pewnym momencie ucichły, gdyż goście udali się do domów, jednakże miłe wspomnienia pozostały, deklaracje współpracy, nawiązanie nowych kontaktów, wymiana doświadczeń etc. Te wspomnienia utrwalone zostały na fotografiach i filmie, który choć po trosze odda to, co wydarzyło się 20 czerwca A.D. 2018 na Zamku w Gniewie. Odsyłamy również do wyników przedsięwzięcia.