Nowości

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu
Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.


Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Istota i cel projektu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Czytaj więcej...

 

Wyniki Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej 2017 r.

Protokół z postanowienia Kapituły obu województw Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski 2017 oraz Ziemi Lubuskiej 2017 r.


Kapituły województwa lubuskiego i wielkopolskiego przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów stwierdziła, że do Konkursu zarekomendowano w siedmiu kategoriach łącznie 276 zgłoszeń. Jednocześnie po zapoznaniu się z opisem zgłoszeń i dołączoną do nich dokumentacją oraz przeanalizowała sprawozdania komisji konkursowych, które wizytowały uczestników konkursu, Kapituły zakwalifikowały 82 zgłoszenia spełniających wymagania regulaminowe.

 

W związku z powyższym Kapituły postanowiły, co następuje:

tytuły HIT 2017  otrzymują:                                                                               

SOFEX Mirosław Gąsior w Skiereszewie za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa na przestrzeni 25 lat dzięki produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych oraz działania w oparciu o Społeczną Odpowiedzialność Biznesu uwzględniającą interesy społeczne;

Polskie Zakłady Zbożowe Spółka z o.o. w Wałczu za budowę nowoczesnej, innowacyjnej wytwórni pasz w Pile;

MEDA VENNER w Białośliwiu za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa;

WOKAR Sp. z o.o. w Kargowej za dynamikę rozwoju rodzinnej firmy na przestrzeni 25 lat dzięki modelowemu zarządzaniu przedsiębiorstwem;

PPHU KLIMAT Danuta Orlikowska w Gnieźnie za innowacyjne działania w zakresie sprzedaży i montażu urządzeń służących do schładzania, klimatyzacji i wentylacji;

Starostwo Powiatowe w Turku za projekt edukacyjny o nazwie ,,Pilotażowy program wsparcia nauczania języka niemieckiego przez Samorząd Powiatu Tureckiego w klasach I i III szkół podstawowych w latach 2017-2020”;

MIASTO CZARNKÓW za utworzenie Centrum Aktywności Senioralnej w Czarnkowie;

PPHU MARBUT Mariusz Kamyszek w Chrzypsku Wielkim za jakość usług w zakresie budownictwa ogólnego i przemysłowego oraz działania w oparciu o społeczną odpowiedzialność biznesu;

JAN-BUS Janusz Walczak w Budzyniu za wysoką jakość świadczonych usług w zakresie przewozów pasażerskich w oparciu o 15-letnią tradycję;

Przedsiębiorstwo Zaopatrzeniowe WENTMAR w Pile za jakość świadczonych usług w zakresie serwisu, montażu oraz sprzedaży systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;

RENOL Sp. z o.o. w Złotowie za jakość usług w zakresie malowania proszkowego elementów z aluminium;

Centrum Kosmetologii AISHA Joanna Serówka w Pile za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa oraz jakość usług w branży kosmetologicznej;

PH SOFOREK Jacek Soforek w Szamocinie za wysoką jakość produkowanych wafli do lodów;

Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Marek Wąsiewicz w Bogucicach za działania modelowego gospodarstwa rolno-ogrodniczego w zakresie produkcji siewek i rozsad warzyw szklarniowych i gruntowych;

Hotel Łężeczki s.c. w Łężeczkach za modelową organizację wypoczynku dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży;

Miejski Dom Kultury w Ośnie Lubuskim za opracowanie i wdrażanie atrakcyjnych form upowszechniających działalność kulturalną i zaangażowanie wśród społeczności lokalnej;

Centrum Terapii Jąkania w Szamocinie za efektywność w zakresie terapii w oparciu o metodę L.Z. Arutiunian;

DOMAT Sp. z o.o. w Łowyniu za opracowanie i wdrożenie materiału izolacyjnego Isowood w produkcji drewnianych, ekologicznych i energooszczędnych domów;


tytuły HIT 2017 II-stopnia:   
                                                          
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie za modelowe zarządzanie Spółdzielczym Bankiem Ludowym w Zakrzewie w oparciu o innowacyjne i nowoczesne działania uwzględniające ponad 100 letnią tradycję;

Dariusz Korbut D.A. KORBUT w Pile za innowacyjne rozwiązania IT dla branży TSL, optymalizujące organizację transportu oraz inne procesy logistyczne

Hurt-Detal, Artykuły Przemysłowe Ogumienie i Wyroby Gumowe DANUTA NOWAK w Pile za a działalność firmy w oparciu o zasady etyki w biznesie;

Zakład Blacharsko-Lakierniczy Adam Luboński w Pile za działania na rzecz Społecznej Odpowiedzialność Biznesu uwzględniającej interesy społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz rozwoju sportu;

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TRAP s.c w Poznaniu za wysoką jakość usług w zakresie robót drogowych;

SUSHI FACTORY Sp. z o.o. w Robakowie za dynamikę rozwoju modelowego dzięki uruchomieniu nowej linii produkcyjnej oraz walory smakowe nowych produktów: onigiri i wrap;

Gospodarstwo Rolne ZDZISŁAW SERAFIN w Hetmanowie za dynamikę rozwoju modelowego gospodarstwa rolnego;

Gmina Międzychód za działania prorodzinne gminy oraz wspieranie inicjatyw społecznych;

Gmina Trzcianka za termomodernizację siedmiu obiektów szkół i przedszkoli oraz budowa boiska dla klas sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzciance;


tytuły KRYSZTAŁOWY HIT 2017:                                        

Piekarnia-Cukiernia Kleszczewscy s.c. w Zielonej Górze za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa w oparciu o funkcjonowanie sieci własnych sklepów oraz wysoką jakość produktów piekarniczo-cukierniczych;

Zakład Przetwórstwa Mięsnego KACMAR Rafał Wardak w Stróżewie za walory smakowe i jakościowe kiełbasy białej i szynki cygańskiej;

Zakład Wylęgu Drobiu Samol Grzegorz w Dubinie za konsekwentne budowanie wizerunku przedsiębiorstwa w oparciu o wysoką jakość i rzetelność działania;
 
P.U.H. „Gólcz i Synowie” w Białośliwiu  za działania przedsiębiorstwa w oparciu o Społeczną Odpowiedzialność Biznesu uwzględniającą interesy społeczne;

ELENA Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Import-Export Franciszek Siegień w Kokaninie za walory jakościowe i prozdrowotne suplementów diety: ACTIV HEALTH  i COLLAGEN MAX;

Gmina Pakosław za działania proekologiczna na rzecz gminy Pakosław;

Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o. w Olszowej za rozwój działalności ZZO Olszowa w zakresie edukacji ekologicznej;


tytuły RUBINOWY HIT 2017:                                                         

Gmina Szamocin za kultywowanie kultury Ziemi Szamocińskiej poprzez organizację przedsięwzięcia - „Gęsina z łąk Szamocina”;

PPHU "CHRUPEK" F.P.T. Miedzińscy Sp.j. w Złotowie za działania przedsiębiorstwa na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu uwzględniającej interesy społeczne;

Zespół Szkół dla Dorosłych PROFESJA w Krotoszynie za autorski projekt symultanicznego kształcenia zawodowego sposobem na wysokie efekty szkolenia technicznego w kwalifikacjach zawodowych;

Zakład Stolarsko-Tapicerski MARIDEX Export-Import Maciej Musialski w Olszowej za jakość i desing kolekcji mebli sypialnianych - sypialnia LATIKA;

P.T.S. CERPLAST sp. z o.o. sp.k. w Oleśnicy za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa dzięki modelowemu zarządzaniu w oparciu o zasady etyki
w biznesie;

Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w  Koninie za budowę o podwyższonych standardach dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Piłsudskiego w Koninie - budynek 1 i 2;


tytuł  ZŁOTY HIT 2017:                                                                   

P.P.H.U. GASTRO-TAR Jan Tarczewski w Zielonej Górze za jakość w zakresie usług cięcia laserem metali;

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kowalew-Dobrzyca za dynamikę sprzedaży produktów OSM Kowalew-Dobrzyca;

NOWAK Okucia Meblowe  Sp. z o.o. Sp. K. w Olszowej za dynamiczny rozwój infrastruktury przedsiębiorstwa i parku maszynowego;

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami ''MZO''S.A. w Ostrowie Wielkopolskim za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa oraz modelowe działania na rzecz edukacji ekologicznej lokalnej społeczności;

Centrum Finansowo Doradcze FINexpert  Sp. z o.o. w Gnieźnie za modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem w zakresie świadczenia usług finansowo-doradczych w oparciu o zasady etyki w biznesie;

Stadnina Koni w Dobrzyniewie Spółka z o.o. za hodowlę koni i bydła, opartą na solidnych tradycjach i konsekwentnie realizowanych programach hodowlanych - czempionatów w skali krajowej i międzynarodowej;

Nadnotecki Bank Spółdzielczy w Białośliwiu za działalność banku w oparciu o etykę w biznesie oraz Społeczną Odpowiedzialność Biznesu;

Biuro Rachunkowe “profit” Magdalena Bosacka w Gnieźnie za modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem świadczącym usługi w zakresie obsługi księgowej podmiotów gospodarczych w oparciu o innowacyjne technologie informatyczne;

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Międzyborzu za walory smakowo-jakościowe linii „Premium - masła międzyborskiego, maślanki międzyborskiej i sera klinka międzyborskiego;

Gmina Rychwał i Orkiestra Dęta QUANTUM Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale za podejmowanie inicjatyw mających wpływ na integrację społeczności lokalnej poprzez promocję dziedzictwa kulturowego;

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie za walory smakowe i jakościowe twarogu śmietankowego w osypce gyros oraz twarogu śmietankowego z przyprawami;

„KA 4” Sp. z o.o. Sp. k. w Kołaczkowicach za modelowe zarządzenie przedsiębiorstwem w oparciu o innowacyjne technologie ITC oraz za konsekwentną dynamikę rozwoju firmy;

PPHU LISMAR Sp. z o.o. za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa;

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubosinie i Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna “Zdrowie” w Izdebnie za budowanie wizerunku przedsiębiorstw
w oparciu o innowacyjne rozwiązania i etykę w biznesie;

PPHU “TAD-LEN” Tadeusz Świtała w Zielonej Wsi za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa poprzez dynamikę rozwoju oraz produkcję wysokiej jakości maszyn i urządzeń dla rolnictwa;

Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. w Kostrzynie nad Odrą za wprowadzenie technologii mineralizacji osadów ściekowych - uruchomienie instalacji termicznej utylizacji osadów pościekowych metodą pirolizy;

Zakład Projektowo-Budowlany PROJEKTOBUD KĘPNO Andrzej Połomski za najwyższą jakość w zakresie usług budowlanych na przykładzie realizacji budowy lądowiska dla helikopterów na dachu szpitala w Kępnie;

Unimetal Sp. z o.o. w Złotowie za tworzenie silnej marki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa w oparciu o najnowsze, innowacyjne technologie;


tytuł  PLATYNOWY HIT 2017

PPHU FUMO-OSTRZESZÓW Sp. z o.o. w Ostrzeszowie za utrzymywanie najwyższej jakości produkcji obróbek metali na światowym poziomie - na zlecenia klientów krajowych i zagranicznych;

Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim za działania innowacyjne Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim dotyczące obsługi bankowej;

KOMAT Mieczysław Kozłowski w Romanowie Dolnym za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa oraz stworzenie silnej światowej marki własnej w oparciu o 25- letnie doświadczenie i tradycję;

Gmina Wieleń za systemową organizację i wspieranie przedsięwzięć na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego, kultury fizycznej i turystyki oraz kultury w Gminie Wieleń;

Gmina Kawęczyn za działania Gminy Kawęczyn jako przykład aktywizacji i integracji osób niepełnosprawnych poprzez Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie;

Piekarnia & Cukiernia „NOWA” Rajmund Dratwa w Krośnie Odrzańskim  za prozdrowotne pieczywo dla osób aktywnych fizycznie, diabetyków oraz osób uwzględniających dietę odchudzającą;


tytuł  IRYDOWY HIT 2017                                                        

Gmina Słońsk za działania gminy na rzecz rozwoju inwestycji, kultury, sportu i turystyki w latach 2014 - 2018;

Zakład Cukierniczy KRAINA SŁODKOŚCI Franciszek Tomke w Zakrzewie za walory smakowe i jakościowe “Lodów Rzemieślniczych” produkowanych
na naturalnych składnikach wg własnej receptury;

Komages Sp. z o.o. w Janczewie za znakomite walory jakościowe linii polew zastygających do ciast i lodów;

Piekarnia Bochenek w Trzciance za walory smakowe linii pieczywa żytniego produkowanego na naturalnym zakwasie;

PPH GABI-PLAST Gabriela Kośmider w Krotoszynie za utrzymywanie pozycji lidera w skali kraju w obszarze produkcji i handlu jednorazowych naczyń do gastronomii;

TRASKO-INWEST Sp. z o.o. w Ostrzeszowie za najwyższą jakość usług budowlanych w zakresie realizacji budów obiektów logistycznych;


tytuł  PALLADOWY HIT 2017                                                        

Pralnia "SONIA" Stanisław Pirch w Pile za utrzymywanie pozycji lidera w skali kraju w zakresie usług pralniczych dla podmiotów instytucjonalnych;

Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Bądeczu za wysoką efektywność w zakresie produkcji mleka oraz produkcji roślinnej i zwierzęcej;

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy za utrzymywanie na najwyższym poziomie jakościowym produkowanych wyrobów mlecznych w oparciu o 125-letnią tradycję i doświadczenie;

Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. w Straszkowie za nową odmianę buraka cukrowego KUJAVIA Rh;

Zakład Robót Elektroinstalacyjnych i Usług Budowlano – Wykończeniowych Tadeusz Wudarczak w Puszczykowie za modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem utrzymywanie wysokiej pozycji marki oraz wysoką jakość realizowanych usług;

POLSERWIS Wojciech Liebner w Kępnie za najwyższą jakość w zakresie robót instalacyjnych na przykładzie fabryki kosmetyków i suplementów diety w Wieruszowie;

Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera w Puszczykowie za modelowe zarządzanie przedsiębiorstwem utrzymywanie wysokiej pozycji marki oraz wysoką jakość realizowanych usług;


tytuł  DYSPROZOWY HIT 2017                                                        

Piekarnia ROGALIK w Trzciance za walory smakowe i jakościowe chleba z nasionami goji i żurawiną oraz ciastek - tartaletki i snikers;

Firma Produkcyjno-Handlowa AGI Sebastian Koncewicz w Krzekotowicach  za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa;

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie za budowanie silnej pozycji marki SMU Strzałkowo w oparciu o 80-letnią tradycję;

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "SEGLA" Baryła & Florczak s.j. w Osieku Małym za budowanie silnej pozycji marki przedsiębiorstwa dzięki wysokiej jakości produkcji szyb bezpiecznych hartowanych płaskich i giętych oraz współpracę z klientami w kraju i zagranicą;


tytuł  RODOWY HIT 2017                                                  

JENOX Akumulatory Sp. z o.o. w Chodzieży za tworzenie silnej marki i dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa;

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie za modelowe zarządzanie OSM w Czarnkowie w oparciu o produkcję najwyższej jakości wyrobów mlecznych


tytuł  HIT PROMOCJI REGIONU 2017                        

za działania na rzecz promowania regionu dzięki osobistemu zaangażowaniu w rozwój gospodarczy;

OTRZYMUJĄ:

Gabriela Kośmider - Właścicielka Firmy GABI-PLAST w Krotoszynie

Aniela Kijakowska - Prezes Banku Spółdzielczego w Ośnie Lubuskim

Mieczysław Zaremba - Prezes Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Bądeczu

Wojciech Liebner - Właściciel Firmy POLSERWIS w Kępnie

oraz Gmina Białośliwie i Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu za działania na rzecz promowania dokonań kulturalno-społeczno-gospodarczych mieszkańców gminy oraz organizacji pozarządowych

Kapituły obu województw z ogromną satysfakcją stwierdzają, że zgłoszone do konkursu tematy zgłoszenia charakteryzują się wysokim poziomem osiągnięć w szerokim spektrum gospodarki, coraz wyższą efektywności organizacji, które poddały pod ocenę swoją działalność. Kapituły stwierdzają, że wszystkie zaprezentowane dokonania zasługują na wzorowanie się innych podmiotów, a przyznane im tytuły HIT stanowią potwierdzenie ich rangi.  
   Organizatorzy gratulują uczestnikom konkursu uzyskanych nagród i życzą wszystkim twórcom tych osiągnięć kolejnych sukcesów i poczucia głębokiej  satysfakcji.

12 lutego 2018 roku