Artykuły

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu

Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu
Jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także  w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim.


Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Istota i cel projektu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp. Czytaj więcej...

 

Podsumowanie edycji Konkursu Gospodarczo Samorządowy HIT 2016 regionów Kujawsko-pomorskiego i Pomorskiego

To było niesamowite, prawie jak z programu „Mamy Cię”. Ale po kolei. Podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu „Gospodarczo-Samorządowy HIT 2016” regionów Kujawsko-pomorskiego i Pomorskiego wzorem poprzedniego roku obyło się na zamku w Gniewie 22 czerwca 2016 r. Organizatorzy zaprosili gości na plac turniejowy, gdzie w drugiej części w przepiękny sposób Kasztelan wprowadził zebranych w arkana historii, a rycerze zademonstrowali – całkiem na poważnie – kruszenie kopii. Należy dodać, że jednym z wojów był rycerz z Francji.

Natomiast pierwsza część, jak już wspomniano, to scenka z programu rozrywkowego. Na plac poproszono dyrektora Instytutu Certyfikacji i Jakości GSH Tadeusz Jasiuwiana. Podobnie jak w ubiegłym roku miał dokonać otwarcia imprezy poprzez wystrzał armatni. Jeden z giermków wywodząc się na tematy przepisów BHP, „uzbroił” dyrektora w kask, okulary i słuchawki ochronne oraz ogromne rękawice daleko sięgające poza łokcie. Na długim wysięgniku palił się lont, dzięki któremu szef Instytutu miał odpalić armatę. Goście pozatykali uszy w oczekiwaniu na wystrzał i nagle … przy armacie pojawiły się kłęby dymu oraz prawie bezgłośny syk. Dyrektor zdjął słuchawki i z ciekawością i zadowoleniem, że wystrzał go nie wystraszył spytał giermka „czy już po?”. W odpowiedzi usłyszał tylko gromki śmiech widowni. No cóż, było to zabawne.
Po pokazach herold poprowadził gości na dziedziniec zamkowy, gdzie dokonano części oficjalnej. Prowadzący Dariusz Bereski, znany już z poprzednich edycji poinformował również o wydaniu swojego nowego tomiku wierszy „Wóz Tespisa”, którego fundatorem jest nasz instytut.
Po wręczeniu wyróżnionym aktów nadania Tytułów HIT oraz statuetek na scenie pojawiła artystka najwyższego formatu Ania Wyszkoni, która wprowadziła gości w znakomity nastrój, który panował do końca gali – nawet tej nieoficjalnej części. Niestety pozostał żal ale tylko dlatego, że musieliśmy się rozstać, chyba jednak nie na długo. Do zobaczenia zatem w kolejnej edycji